Akcia

Korekcia vrások výplňovými materiálmi

Z výplňových materiálov najčastejšie používame kyselinu hyaluronovú. Je to osvedčený a najbezpečnejší materiál na vypĺňanie defektov mäkkých tkanív a náhradu objemu napríklad pier. Obľuba zákroku spočíva v tom, že je len minimálne bolestivý, ambulantný a nevyžaduje práceneschopnosť.

 

Aplikácia kyseliny hyaluronovej je veľmi účinnou a obľúbenou metódou na vyrovnanie (vypĺňanie) vrások:

  • nosovo-ústnych rýh
  • vrások nad hornou perou
  • vpadnutých jaziev
  • na korekciu veľkosti a tvaru pier
  • na hydratáciu pleti
  • na nechirurgické nadvihnutie kútikov


Priebeh zákroku
Lekár aplikuje látku pomocou veľmi tenkej ihličky, v lokálnom znecitlivení. Zákrok je ambulantný a trvá len niekoľko minút. Pri menších lokalitách je možné zákrok vykonať bez anestézie, len za použitia znecitlivujúceho krému. Bezprostredne po ošetrení sa môže objaviť ľahké začervenanie a opuch v ošetrenej oblasti. Ide o dočasný stav, ktorý spravidla mizne behom jedného či dvoch dní, maximálne do týždňa. 48 hodín po zákroku je materiál volne pohyblivý, a preto nie je vhodné zapájať mimiku v ošetrovanej oblasti a odporúčame nedotýkať sa ošetrovanej oblasti. Pokiaľ nezmizne opuch a začervenanie, nevystavujte ošetrenú oblasť intenzívnemu teplu (napr. solárium, opaľovanie, sauna), alebo silnému chladu.
Aplikácia kyseliny hyaluronovej sa opakuje po 8-12 mesiacoch. Pokiaľ budete spokojná s výsledkom, je možné odporučit aplikáciu trvalého výplňového materiálu.

 

Strana 2